Nogi do stołów – co pasuje do danego blatu?

Aranżując jadalnię czy salon prędzej czy później właściciele domu stają przed dylematem jaki stół wybrać do jadalni czy salonu. Wiadomo stół ma być solidny i idealnie współgrać z wystrojem i aranżacją domu.

Chociaż wybór stołów jest ogromny, to nie jest łatwym zadaniem znalezienie tego odpowiedniego stołu, który idealnie wkomponowywałby się w wystrój wnętrza jadalni czy salonu. Zawsze jest jakiś kompromis, albo kształt nie taki, albo kolor nie ten lub wykonanie kiepskiej jakości.

Zakup dedykowanego stołu.

Rozwiązaniem, z którego korzysta coraz więcej osób jest zakup dedykowanego stołu, czyli osobno blatu i podstawy do stołu. Tutaj mamy duże pole do popisu i możemy skomponować dokładnie taki stół o jaki nam chodzi. Możemy wybrać sobie kolor blatu, kształt, materiał z którego jest wykonany, kształt nóg do blatu, rodzaj materiału, z którego są wykonane, kolor, itd.

Krótko mówiąc mamy całkowity wpływ na końcowy wygląd i wykonanie stołu.

Jak wybrać nogi do stołu?

W tym artykule chcemy skupić się głównie na tym jak wybrać nogi do stołu lub podstawę do blatu. Wybór nóg do stołu wbrew pozorom nie jest prostą sprawą, ponieważ należy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak: wielkość blatu, ciężar blatu, kształt blatu, przeznaczenie stołu, etc.

Na rynku jest wielu producentów nóg do stołów i wybór nie jest prosty. Mamy do wyboru nogi do stołu żeliwne, aluminiowe, ze stali nierdzewnej, czy drewniane i są one w wielu różnych kolorach.

Jeśli chodzi o kształt i konstrukcję, to również mamy spory wybór. Są nogi do stołów w kształcie trapezu, prostokąta, ramki, pojedynczej nóżki, koziołka, w kształcie litery X i wielu innych. Jest w czym wybierać. https://kamilameble.pl/23-podstawy-do-stolu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nóg do stołów?

Dopasuj nogi do blatu i wnętrza.

Nogi do stołu czy podstawy do blatu powinny być dobrane w taki sposób, aby współgrały zarówno kolorystycznie jak i kształtem z blatem i resztą wnętrza. Wybór jest bardzo duży i napewno coś dla siebie wybierzemy co będzie idealnie współgrać z aranżacją całego wnętrza.

Przy wyborze nóg należy wziąć pod uwagę ciężar blatu oraz jego przeznaczenie. Nogi do stołu muszą być tak dopasowane, aby stół był stabilny i wytrzymały.  Dobrze jest przed podjęciem ostatecznej decyzji poradzić się specjalistów, aby mieć pewność, że dokonamy właściwego wyboru.

Szybki i łatwy montaż

Nogi do stołu powinny być proste w montażu, tak aby każdy mógł sobie bez problemu poradzić z montażem bez konieczności użycia jakichś specjalistycznych narzędzi, czy posiadania specjalnych umiejętności. Warto zwrócić uwagę czy nogi do stołu można w prosty sposób samemu poziomować, co zapewni idealną stabilność stołu.

Dedykowane stoły z możliwością wyboru blatu i nóg stały się hitem na Polskim rynku zwłaszcza wśród osób, które cenią sobie charakter, niepowtarzalny design, elegancję i trwałość. Tego rodzaju meble znacznie przewyższają cenowo tradycyjne i gotowe stoły, które możemy kupić w salonach meblowych, ale dla wielu osób nie jest, to problemem i na zamówienia dedykowanych stołów czeka się długie tygodnie.