Jakie wybrać meble do domowego biura?

Pracownicy biurowi pracują średnio 8 godzin. Praktycznie cały ten czas spędzają przy biurku z komputerem. Jak zadbać o wyposażenie biura, aby pracowało się najwygodniej?

Biurko, krzesła i fotele

Czyli standardowy set przysługujący jednemu pracownikowi, bez wątpienia niezbędny podczas pracy.

Dobrze jest wybrać biurko, w którym jest zamontowana półka na monitor. Należy pamiętać, że bardzo często każdy pracownik ma dwa monitory. Mimo że zazwyczaj mają one regulację wysokości, niekiedy jest ona niewystarczająca. Bardzo ważnym elementem jest również szafka przynależąca do biurka – może być np. z 3 szufladami, występująca z lewej lub prawej strony lub jezdna. Ten drugi typ jest szczególnie przydatny, gdy nie wiemy jeszcze, z której strony okablowanie da nam możliwość postawienie komputera. Dobrze, gdy jedna z szuflad zamykana jest na klucz.

W przypadku krzeseł i foteli – nie należy na nich oszczędzać. Najważniejsza jest elastyczność wysokości siedziska. Bardzo praktyczne jest również regulowanie kąta nachylenia oparcia oraz zagłówka. Fotel musi być dopasowany do naturalnej krzywizny kręgosłupa człowieka i powinien mieć podpórki pod łokcie.

Dodatkowe regały

Celem zapewnienia porządku w biurze, przydatne będą regały. Należy zastanowić się również, jaki sprzęt elektroniczny będzie potrzebny. W przypadku mniejszych drukarek nastawnych, należy wygospodarować miejsce na stosowną szafkę, w której będzie można przechowywać papier, tusze i przy okazji inne artykuły biurowe. W zależności od profilu firmy, należy zapewnić odpowiednią ilość szafek, które umożliwią sortowanie dokumentacji według preferencji. Najlepiej sprawdza się zagospodarowanie jednej ściany na ciąg szaf. Powinno się rozważyć możliwość zamykania szafy na klucz, w przypadku gdy będą przechowywane w niej specyficzne akta.

Jakie wybrać meble do biura

Należy pamiętać, że biuro, to nie tylko pomieszczenie, w którym pracują pracownicy. To również socjalna część wspólna. W zależności od firmy – może to być pomieszczenie z kanapami, gdzie można się zrelaksować, czy też zwykłe pomieszczenie socjalne z odpowiednim zapleczem kuchennym (lodówka, mikrofala, blat roboczy) oraz stołem z krzesłami umożliwiającymi przygotowanie i spożycie posiłku.]]></